Keď sa krása spája s láskou k životnému prostrediu

Výrobky Africa Organics sú certifikované ako 100% prírodné produkty v oblasti starostlivosti o vlasy a telo. Podporujeme filozofiu „Krása bez krutosti“ a preto sa zameriavame predovšetkým na recyklovateľnosť obalov s ohľadom na výrobné procesy. Súčasne prispievame k blahobytu afrických vidieckych spoločenstiev a biodiverzity rastlín. Produkty ani vstupné suroviny nie sú testované na zvieratách. Všetky naše výrobky majú vyvážené Ph a biologicky odbúrateľné penové činidlá.


Naše suroviny

Baobab

Baobaby pochádzajú z afrických saván a môžu žiť viac ako tisíc rokov. Udržateľným spôsobom zbierame ich opadané plody z voľnej prírody a získavame z nich výťažky, ktoré do našich výrobkov prinášajú prebiotiká a antioxidanty.

Marula

O oleji Marula sa hovorí ako o prírodnom tajomstve krásnej pokožky. S prípravkami Africa Organics zistíte, že okrem iného pomáha aj redukovať suchosť a lámavosť vlasov.

Mongongo

Stromy Mongongo vďaka svojim zložkám hravo prežijú suchá trvajúce hoci aj roky. Olej z ich semien vytvára na každom vlase ochranný film proti poškodeniu a zmierňuje účinky starnutia.

Kalahari melón

Kalahari melón pochádzajúci z púšte Kalahari na severe Afriky v sebe ukrýva silné antioxidačné účinky. Vďaka fytosterolom a omega-6 mastným kyselinám hydratuje, regeneruje a reštrukturalizuje pokožku.

Výrobky Africa Organics vyrábame s láskou k ľuďom, zvieratám aj životnému prostrediu:

 • Výrobky sú certifikované Ecocert vo Francúzsku ako 100% prírodný produkt.
 • Sme tiež akreditovaní krásou bez krutosti – netestujeme naše produkty na zvieratách.
 • Zastávame filozofiu Cradle to Cradle →  všetky naše obaly sú recyklovateľné, teda rýchlo biologicky odbúrateľné.
 • Sme schválení a úzko spolupracujeme s Phyto Trade Africa - vizionárskou iniciatívou spravodlivého obchodu. Pri kúpe našich výrobkov podporujete malých farmárov vo vidieckych oblastiach Afriky.
 • Vo výrobkoch nepoužívame žiadne živočíšne zložky a všetky naše výrobky sú vegánsky prijateľné.
 • Hlásime sa k projektu Human Mikrobiome. Ten zastáva názor, že mikróby na našej pokožke sú pre jej zdravie dôležité a tak zachovávame ich prirodzenú rovnováhu.

Používame :

 • biologicky odbúrateľné penové činidlá a vyvážené Ph,

 • organické oleje a rastlinné látky lisované za studena z ekologicky vypestovaných semien alebo orechov na vyživovanie a hydratáciu.

Nepoužívame :

 • syntetické konzervačné látky, syntetické vonné látky ani syntetické farbivá,
 • parabény, petrochemické látky, sulfátované povrchovo aktívne látky,
 • živočíšne produkty, etoxylované alebo PEG zložky, propylénglykol alebo iné zložky označené červenými značkami BDIH a Ecocert.


Sila Afriky

Naše 100% prírodné produkty naozaj fungujú! Pretože africká príroda v sebe ukrýva väčšiu silu, ako chemické prostriedky. 
 
Africké rastliny odolávajú aj tým najkrutejším vplyvom počasia na planéte pomocou najsilnejších ochranných zložiek, aké ľudstvo pozná. Práve ich jedinečnú starostlivosť môžete teraz získať s prípravkami Africa Organics. Pretože vaše telo a vlasy si zaslúžia účinnú ochranu vo voňavom šate. 
 
Našu činnosť schvaľuje PhytoTrade Africa, vizionárska spoločnosť FairTrade, ktorá podporuje komunitné projekty v subsaharskej Afrike.
 
Sme ekologicky certifikovaní spoločnosťou Ecocert a môžeme tak zaručiť 100% prírodný pôvod našich produktov.
 
Naše výrobky sú schválené spoločnosťou Beauty Without Cruelty – produkty netestujeme na zvieratách a nekupujeme ani suroviny od dodávateľov, ktorí takto svoju produkciu testujú.
 
Všetky naše produkty sú ľahko biologicky odbúrateľné a ich používaním prispievate k zdraviu našich vodných tokov. 
 
Robte to najlepšie pre seba a pre svoju planétu. 
Pretože na férovosti a súcite záleží!


Etika

Keď sme budovali značku a produkty Africa Organics, kľúčové pre nás boli štandardy Ecocert a COSMOS. U surovín sme sa zamerali na údaje o účinkoch na kožu a vyhodili všetko, čo sme považovali za nevhodné pre citlivú pleť.

Zaujímali nás výrobné procesy všetkých zložiek. Žiadna surovina nesmie byť testovaná na zvieratách ani byť živočíšneho pôvodu. Vďaka tomu sme získali certifikát „Krása bez krutosti“a „vegan friendly“.

Čo sa týka obalov, bola podmienkou rýchla biologická rozložiteľnosť. Preto na naše produkty hľadíme ako na biologickú živinu a na obal naopak ako na živinu technickú. Naša balenie je z LDPE (z polyetylénu s nízkou hustotou) a uzáver z PP (polypropylénu). Všetko s certifikátom Ecocert.

Nebola by to žiadna zábava, keby sme neporušili zabehnutá pravidlá. Preto sme sa zamerali na 100% prírodný pôvod všetkých výrobkov, vrátane starostlivosti o vlasy.

Stanovili sme si, že minimálne 5% nákladov na suroviny sa vynaloží na úrodu od drobných farmárov, aby sme vykazovali skutočný prínos pre komunitu. Úzko spolupracujeme s PhytoTrade Africa. Sledujú udržateľnosť úrody u divoko rastúcich rastlín a zaisťujú, aby sa výnosy zo zberu poľnohospodárom platili spravodlivo a rýchlo.

Takže máte istotu, že zakaždým, keď si kúpite jeden z našich produktov, podporujete drobného farmára v Afrike. Vďaka všetkým týmto krokom a zásadám vám teraz prinášame 100% prírodnú, certifikovanú, organickú kozmetiku starajúcu sa o vaše vlasy a telo.

Kozmetiku, ktorá využíva najúčinnejšie zložky rastlín v Afrike a súčasne prispieva k blahu afrických vidieckych komunít a rastlinnej biodiverzity.