Prečo radšej investovať do prírodnej kozmetiky a v čom spočíva výnimočnosť produktov Africa Organics?

Vďaka väčšej dostupnosti informácií a narastajúcemu povedomiu o vplyve používanej kozmetiky na náš organizmus, dáva značná časť ľudí už automaticky prednosť prírodným kozmetickým výrobkom pred tými konvenčnými. Mnohí však stále nevidia medzi prírodnými a chemickými produktmi veľký rozdiel a niektorí dokonca zastávajú názor, že vzhľadom na všadeprítomnú chémiu a toxicitu dnešného prostredia je zbytočné, snažiť sa tej z kozmetiky vyhýbať. Telo si s určitým množstvom toxických látok skutočne vie poradiť a dokáže ich odbúrať. Môžeme si tento mechanizmus predstaviť ako neustále sa plniaci pohár, do ktorého je dnes prilievané hneď z niekoľkých zdrojov naraz. Preto sa nie je čomu diviť, keď tento pohár pretečie. To sa potom, v kombinácii s ďalšími faktormi súvisiacimi so súčasným životným štýlom, môže prejaviť najrôznejšími spôsobmi - alergiami, ekzémami, hormonálnou nerovnováhou, tzv. civilizačnými chorobami, poruchami imunity...Pri týchto a mnohých ďalších zdravotných neduhoch totiž nemožno povedať, že by ich spôsobila jedna konkrétna vec, ale práve kombinácia mnohých zdanlivo neškodných "maličkostí" môže v súčte napáchať značné škody na našom zdraví. Preto je snaha vyhýbať sa konvenčným kozmetickým produktom a neprilievať tak do pomyselného pohára zbytočne, rozhodne na mieste.

Tieto skutočnosti nás priviedli k tomu, snažiť sa dostať k ľuďom produkty, u ktorých si môžu byť istí, že nimi nebudú zaťažovať organizmus zbytočnou chémiou a zároveň im ponúknu mimoriadne účinky, vyplývajúce čisto z potenciálu a sily prírodných látok. A kozmetika Africa Organics nám v tomto doslova učarovala, pretože tieto kritériá spĺňa úplne bezvýhradne! Zloženie ich výrobkov je úplne čisté a úplne bez chémie - neobsahuje syntetické konzervačné látky, syntetické vonné látky ani syntetické farbivá, parabény, petrochemické látky, sulfatovaný povrchovo aktívne látky, ethoxylované alebo PEG zložky. Vo výrobkoch ďalej nie sú žiadne živočíšne zložky a všetky sú vegánsky priateľské.


 

A čo teda kozmetika AO obsahuje? V prvom rade výťažky z afrických rastlín ako sú baobab, marula, mongongo či kalahárský melón, ktoré sú vzhľadom k extrémne náročným podmienkam, v ktorých rastú, plné výnimočne účinných látok v nevídanom množstve. Produkujú tie najsilnejšie ochranné zložky, ktoré človek pozná a na telo tak majú skutočne mimoriadne účinky. Ďalej potom organické oleje a rastlinné látky, lisované za studena z ekologicky vypestovaných semien alebo orechov na vyživovanie a hydratáciu. Všetky používané penové činidlá sú biologicky odbúrateľné. Zloženie je tiež veľmi priaznivé pre organizmy žijúce na našej pokožke a zostáva tak zachovaná prirodzená rovnováha nášho mikrobiómu, o ktorom sa v súčasnosti veľa hovorí a preukazuje sa, že má na naše zdravie zásadný vplyv.ěše

 

Kvalita, čistota a ekologickosť produktov Africa Organics je doložiteľná niekoľkými svetovo uznávanými certifikátmi. V prvom rade je značka ekologicky certifikovaná spoločnosťou Ecocert a môže tak zaručiť 100% prírodný pôvod. Ďalej je schválená spoločnosťou Beauty Without Cruelty - netestuje produkty na zvieratách a tiež nekupuje suroviny od predajcov, ktorí používajú testy na zvieratách. Je tiež schválená PhytoTrade Africa - vizionárskou spoločnosťou FairTrade, ktorá podporuje komunitný projekt v subsaharskej Afrike. Všetky obaly Africa Organics sú recyklovateľné - rýchlo biologicky odbúrateľné.

 

Preferovaním certifikátmi preverených, organických produktov, ako sú Africa Organics, robíte to najlepšie pre seba, aj pre našu planét. Pretože na dôležitých veciach záleží.

Produkty Africa Organics sú dostupné na slovenskom trhu, v sieti drogérií DM a na e-shope.